Portfolio

Martin & Marek: Svatba na Špilberku

Videoreport ze svatby ZDE

Je druhá říjnová sobota roku 2022 a na Hradě Špilberk v Brně se odehrává tak trochu jiná svatba. Dva ženichové a šintoistický obřad. Může ho absolvovat kdokoli, bez ohledu na vyznání. Můžete si obléct tradiční japonské šaty, kimono nebo klasické dlouhé svatební šaty. Při tradičním obřadu se velmi málo mluví a celá ceremonie se skládá z dlouhé řady přesně daných úkonů.

Při rituálu “san san kudo” snoubenci upíjí po třech doušcích saké ze tří naskládaných šálků. Existuje mnoho různých představ o symbolice tří pohárů. Někteří věří, že to představuje nebe, zemi a lidstvo, jiní zase, že jde o lásku, moudrost a štěstí, které časem rostou v manželství. Další zdroj říká, že tři šálky představují tři lidské chyby nenávist, vášeň a nevědomost. Devět je navíc v japonštině šťastné číslo. Fráze san-san-kudo se doslovně překládá jako „tři, tři, devětkrát“.

Ženichové Martin a Marek se rozhodli přesně pro takový obřad. V tradičních japonských oblecích je spousta svatebních hostů podpořila a na chvíli jsme si připadali jako v japonské zahradě. Svatba byla mimořádná i v tom, že se jí účastnila asi desítka neslyšících. Celý průběh obřadu byl proto tlumočen do znakové řeči.

Postarali jsme o ozvučení obřadu, podkres během hostiny a DJ produkci na večerní párty. Dodali jsme také fotobudku pro uchování nikdy nekončících vzpomínek na tuto mimořádnou svatbu.

Na průřez celé této krásné svatby se můžete podívat pod tímto odkazem

Martinovi a Markovi do jejich života přejeme hodně štěstí a jak praví jedno japonské přísloví „Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet.“ ❤️

10.10.2022, DJ David Hasman


Categories