V posledních letech nabírají na oblibě romantické svatby ve stodole, venkovském stavení, u starého mlýna nebo na statku. Uvolněný styl, blízkost přírody, odhalená cihla, dřevěné trámy a závan historie vytváří atmosféru, která udělá každou svatbu nezapomenutelnou. Užít si příjemný svatební den plný zábavy se svými hosty je snem každého svatebního páru. Inspirujte se naším výběrem rustikálních svatebních míst. Třeba zde objevíte ideální místo pro svou svatbu.


1.Stodola Suška

Stodola Suška je svatební místo nacházející se v malebné obci Kravsko na Znojemsku nabízející kompletní svatební servis od zajištění prostoru pro obřad a hostinu včetně dekorací a květinové výzdoby až po catering a dort. Komplexní služby, které vám ušetří spoustu času a energie. Kompletní svatební catering včetně nápojů a alkoholu, profesionální obsluha a stylové ubytování. Hladký průběh vašeho svatebního dne včetně tradičních svatebních zvyků.

Stodola Suška, Kravsko

2. Stodola v meruňkovém sadu 

Je umístěna pouhé 3km od Dolních Kounic, které jsou světoznámé pro svůj zachovalý klášter Rosa Coeli. Ano, to je ten klášter, co vypadá jako nádvoří a chodby z Harryho Pottera. Stodola v meruňkovém sadu stojí v meruňkovém sadu (nečekaně) a jejím nejbližším okolím jsou vinice. Zábava po 22. hodině tady tedy rozhodně nekončí! Jedná se o zachovalou krásnou cihlovou stodolu, která byla rodinou Kesslerů nádherně opravena. Původně sloužila především na výrobu meruňkových dobrot. Tato stodola možná není slavná jako například Suška, ale o to větší kouzlo má, jelikož se zde nepořádají desítky svateb ročně. 

Stodola v meruňkovém sadu - Dolní Kounice

3. Pohoda Nárameč

V krásné přírodě, poblíž města Třebíč, se nachází areál Pohoda Nárameč, který je pravým místem pro pořádání svatby. O tomto faktu se přesvědčilo již několik spokojených párů. Zde jsou vybaveni a připraveni na všelijaké požadavky. Váš velký den tak může probíhat třeba na louce, u bazénu, nebo ve velkém párty stanu. Pokud dáváte přednost tradičnímu pojetí obřadu v kostele či na úřadě, tak se o vás postarají klidně až od okamžiku vašeho příjezdu. Svůj svatební obřad ale můžete uskutečnit i v okolí areálu Pohody Nárameč.

Penzion Pohoda Nárameč

4. Náš Mlýn

Kousek od Olomouce se nachází Náš Mlýn. Kouzelné místo pro Váš nezapomenutelný den. Bez stresu a bez zbytečných věcí kolem. Obklopení pouze přírodou a těmi nejbližšími. Svatby lze uspořádat celoročně. Prostory stodoly jsou ideální pro středně velké svatby (80 hostů). V chladných měsících je však kapacita omezená (60 hostů), aby Vám to bylo pohodlné. Obřad můžete uspořádat kdekoliv v prostorách mlýna.

svatba - Náš Mlýn

5. Kocanda Kravsko

Areál Kocanda se nachází na krásném poklidném místě na okraji obce Kravsko nedaleko Znojma. Specializuje se na pořádání stylových svateb, firemních a soukromých akcí. Poskytuje i ubytování pro individuální hosty. Kocanda Kravsko je nejlépe opravenou památkou Jihomoravského kraje 2020 a vítěz kategorie penziony katalogu Amazing Places 2021.

Kocanda Kravsko

6. Dvůr Honětice

Dvůr Honětice vznikl rekonstrukcí historického zemědělského dvora, který byl součástí nedalekého zámku ve Zdislavicích. V těsné blízkosti penzionu byl vybudován přírodní koupací biotop. Zde umí uspořádat originální, neopakovatelnou svatbu na venkovském statku, na čerstvém vzduchu uprostřed krásné přírody, v zahradě u vody se spoustou prostoru všude kolem. K tomu Vám dopřejí gastronomický luxus.

Dvůr Honětice

7. Mlýn Sedlec

V nejjižnějším cípu Moravy leží kouzelný kraj lužních lesů, zámků, kolonád, soch a lesních chrámů. Malebná krajina protkaná vinicemi a vinnými sklípky se táhne Lednicko-valtickým areálem a volně navazuje na chráněnou krajinou oblast Pálava. Uprostřed tohoto území se nachází nově zrekonstruovaný Mlýn Sedlec s restaurací a ubytováním.

Mlýn Sedlec

8. U Srubu

U Srubu je svatební místo v prostředí rodinné farmy. Nacházející se na samotě u lesa, obklopeno zvířaty a krásnou přírodou. Což zajištuje soukromí a večerní, noční svatební zábavu bez omezení.

Svatba U srubu

9. Pivovar Vraník

Svatba v Pivovaru Vraník je neopakovatelný zážitek. Pro svatby poblíž Zlína jsou ideální volba. Rodinný Pivovar Vraník se nachází kousek od Zlína v krásném a atraktivním prostředí, které nabízí přesně to, co nezapomenutelná svatba potřebuje – malebná příroda, moderní zázemí, příjemné prostředí a zrekonstruované prostory, které Vás dozajista osloví.

Pivovar Vraník

10. Ranč Appaloosa Lažínky

Pokud hledáte místo na božskou  venkovskou svatbu na úžasném místě, trochu vintage, trochu severskou a hodně romantickou, Ranč Appaloosa kousek od Moravských Budějovic bude vaší skvělou volbou. Ranč na odlehlém místě obklopený loukami a rozlehlými poli s obilím dodá vaší svatbě pravý venkovský šmrnc.